Polar m400 lubi wodę!?

Po krótkiej wymianie maili z dystrybutorem marki Polar w Polsce chciałbym przekazać wszystkim, zastanawiającym się nad zakupem Polar m400, oficjalne stanowisko producenta w temacie wykorzystania zegarka podczas pływania. 

Samo pytanie, czy m400 może być wykorzystany podczas sesji treningowych na basenie czy akwenie otwartym, jest o tyle zasadne, że informacje ze strony samego producenta są dość skąpe. W zasadzie ograniczają się fizycznie do dwóch oficjalnych źródeł:

Co to oznacza? Krótko mówiąc Polar potwierdza możliwość wykorzystania modelu m400 podczas pływania. Trzeba pamiętać, że w takim przypadku nie zmierzymy tętna, ponieważ urządzenie nie nawiąże połączenia z czujnikiem Polar H7 poprzez technologię bluetooth.

W wielu materiałach, jakie znalazłem w sieci, w odniesieniu do normy wodoszczelności 30m/3ATM, urządzenie pozwala tylko na przypadkowy kontakt z wodą. Jest to klasa wodoszczelności dopuszczająca przypadek zachlapania urządzenie, na przykład podczas mycia rąk. Źródło:

  • https://dolinski.pl/zegarki-i-ich-wodoszczelnosc.html
  • http://manufakturaczasu.pl/klasy-wodoszczelnosci-zegarkow/
  • http://en.wikipedia.org/wiki/Water_Resistant_mark

Moje wątpliwości rozwiał bezpośredni kontakt z firmą Polar (poprzez fanpage na Facebooku). Poniżej fragment korespondencji.swimming_Polarm400_4Zgodnie z informacjami przekazanym przez producenta sprawa jest jasna. Polar potwierdza wodoszczelność m400 podczas pływania. Należy zaznaczyć, źe pozbawieni będziemy wówczas możliwości pomiaru tętna. A więc, aby rozszerzyć funkcjonalność należałoby wyposażyć się w dodatkowe urządzenie wspierające technologię Gym Link, którą w obecnym momencie obsługuje jedynie wyższy model V800.

Temat wyjaśniony. Nie omieszkam jednak sprawdzić, jak zegarek zachowa się warunkach bojowych. Czekam na otwarcie sezonu letniego. W razie problemów pozostaje serwis gwarancyjny lub reklamowanie urządzenie z tytułu niezgodności towaru z umową.